Nasze marki

Filar naszego portfolio, opiera się na wysokiej jakości produktach marek ENEOS, Rock Oil, i Leprinxol, uzupełniając wzajemnie potrzeby rynku.

ENEOS

JXTG Nippon Oil & Energy Corporation to jeden z największych na świecie, japoński koncern działający w ogólnoświatowym sektorze naftowym i energetycznym.

Jest największym, prowadzącym kompleksową działalność, japońskim koncernem sektora naftowego i energetycznego posiadającym 10 rafinerii i zdolność produkcyjną na poziomie 1,4 miliona baryłek dziennie, a także najważniejszym dostawcą olejów dla japońskich producentów samochodów, prowadzących działalność zarówno w kraju, jak i za granicą. Jako koncern o zasięgu ogólnoświatowym, możemy sobie pozwolić na nieustanne podwyższanie naszej konkurencyjności poprzez angażowanie się w kompleksową działalność, od poszukiwań złóż ropy naftowej, przez produkcję i rafinację, po dystrybucję, opracowywanie formulacji i wprowadzanie produktów marki ENEOS na rynek. Dzięki współpracy między OEM a R&D koncernu, produkty ENEOS plasują się w jakościowej czołówce na rynku środków smarnych.

przejdź do sklepu

ROCK OIL

Rock Oil jest brytyjskim producentem wysokiej jakości olejów oraz paliw będącym od ponad 90 lat w pełni rodzinnym biznesem. Flagowymi produktami są oleje CARBON - lider wśród produktów do Motorsportu oraz Synthesis a także pełna gama środków smarnych przeznaczonych do motocykli. Blendownię Rock Oil wyróżnia światowej klasy proces kontroli jakości – wszystkie surowce są testowane w momencie dostarczenia ich do zakładu. Ta rygorystyczna procedura jest powtarzana w czasie procesu mieszania oraz napełniania w celu zapewnienia, że wszystkie produkty wytwarzane są zgodnie z najwyższymi możliwymi normami jakościowymi. Klucz do sukcesu tkwi również w tzw. Oil Performance Reserve - wykorzystaniu w każdej formulacji danego produktu, najwyższej jakości dopuszczonej przez formulację, i zdefiniowanej przez wyselekcjonowane bazy i dodatki uszlachetniające. Całość w oparciu o doświadczenie i pracę działu R&D.

przejdź do sklepu

Leprinxol

Historia naszej marki sięga roku 1868, kiedy to Clement Leprince oraz Kommerzienrat Wilhelm Siveke założyli fabrykę produkującą smary oraz oleje do maszyn, tworząc w ten sposób nową markę „Leprinxol”.
Rok 1901 był przełomowy dla „Herforder Maschinen-fett und Ölfabrik Leprince & Siveke” z tego powodu, że dr Wilhelm Normann, który przyłączył się do spółki w roku 1900, wynalazł metodę utwardzania olejów, co było podstawą rozpoczęcia produkcji margaryny. Ten trójfazowy sposób przejścia od cieczy przez mocny katalizator do gazowego wodoru jest niekwestionowanym osiągnięciem Normanna, do którego posiada on wyłączne prawa, co pomogło rozwinąć się przemysłowi produkcji margaryny i przyniosło odkrywcy ogromne dochody, jednakże w owym czasie zmagał się on z problemami finansowymi.
W kolejnych latach, spółka przekształciła się w spółkę giełdową. Wiosną 1922 roku Normann przyjął ofertę następców Leprince’a oraz Siveke’a i został przyjęty do zarządu spółki. W tym przekazano 5000 akcji spółki o wartości 1000 marek niemieckich każda. Dziś firma zajmuje się dystrybucją olejów oraz smarów do maszyn pod nazwą Leprinxol GmbH. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, i oddaniu jakości, produkty marki Leprinxol, cieszą się uznaniem na Europejskim rynku.

przejdź do sklepu

Skontaktuj się z nami